Po kapitalnej drugiej połowie, Korzenna bardzo wysoko pokonuje Łososia Łososinę Dolną. Drużynę z którą zwykle grało się nam bardzo ciężko, dziś roznosimy ich w pył! W końcu od pamiętnego meczu z Grybovią pakujemy swoim rywalom więcej niż 4 gole w jednym meczu!  Zobacz zdjęcia z meczu!

Korzenna znakomicie rozpoczęła ten pojedynek, pierwsza akcja i od razu gol! Składna akcja ULKSu, dużą pracę w tej akcji wykonuje Marek Olszewski który ogrywa kilku graczy i wystawia piłkę Kamilowi Baczyńskiemu. Siedemnastolatek który dziś rozegrał kapitalne zawodny uderza po długim nie do obrony.

W 15 minucie kawałek wolnego miejsca znalazł sobie Andrzej Grabczyk, bez wątpienia najjaśniejszy punkt w zespole z Łososiny.  Były trener między innymi AKSu Ujanowice przymierzył celnie i bardzo mocno w dłuższy róg bramki Sejuda. Golkiper z Korzennej był bezradny i musiał wyciągnąć piłkę z siatki.

W tej pierwszej połowie Łosoś był drużyną lepszą. Drużyna gości zbudowała sobie dużo więcej klarownych sytuacji. W kilku sytuacjach Korzenną uratowało szczęście, między innymi po strzałach z głowy Kroka czy Szkarłata, zaś w pozostałych sytuacjach ratował nas kolejny raz znakomity bramkarz - Artur Sejud. Do przerwy utrzymał się remis 1:1.

W drugiej części meczu wszystko się odwróciło o 180 stopni. Praktycznie grała tylko Korzenna, która raz po raz atakowała bramkę Dawida Świderskiego.

Już na samym początku pierwszej połowy Marek Olszewski zdobywa gola z rzutu wolnego. To, że może dziś trafić ze stałego fragmentu gry pokazał już w pierwszej połowie gdy ostemplował poprzeczkę. Olszewski z bardzo ostrego kąta przymierzył idealnie, futbolówka minęła mur od zewnętrznej strony i wpadła tuż przy słupku zaskoczonego Świderskiego.

Kolejne trafienie to znowu geniusz Marka Olszewskiego, znów stały fragment gry i znakomicie dograna piłka w pole karne ze sporej odległości. W polu karnym najprzytomniej zachowuje się nieupilnowany Szczepan Rosiek, który głową trąca piłkę i pakuje ją do siatki.

Korzenna poszła za ciosem i zaaplikowała swoim rozbitym rywalom kolejne bramki. Autorem dwóch ostatnich goli był Przemek Szambelan. Najpierw nasz napastnik został obsłużony przez swojego kolegę z linii ataku Marka Olszewskiego. Szambelan w klarownej sytuacji skierował piłkę w krótszy róg bramki Świderskeigo.

W końcówce tego meczu „Przemo” popisał się pięknym lobem. Ładna akcja ULKSu, Dobosz wypuszcza Szambelana na czystą pozycję, świetnie skontrolowana piłka i kapitalne uderzenie. Szambelan widząc wychodzącego bramkarza precyzyjnie go lobuje, ustalając wynik tego meczu.

Spotkanie kończy się zasłużonym zwycięstwem naszej ekipy! Tak grającej drużyny jak w drugiej części tego meczu chcemy oglądać zawsze! Słowa uznania dla wszystkich naszych graczy! Dla tych świetnie dziś grających doświadczonych graczy jak i coraz lepszych z meczu na mecz tych młodszych! Brawo, brawo! Teraz pora w końcu na wyjazdowe zwycięstwo! Już w najbliższą niedzielę będzie ku temu okazja, udamy się do Podegrodzia by zmierzyć się z miejscowym Grodem!

ULKS Korzenna - Łosoś Łososina Dolna 5:1 (1:1)

1:0 K.Baczyński 1 (as. Marek Olszewski),

1:1 A.Grabczyk 16,

2:1 Marek Olszewski 50 (z rzutu wolnego),

3:1 Sz,Rosiek 60 (as. Marek Olszewski).

4:1 P.Szambelan 78 (as. Marek Olszewski),

5:1 P.Szambelan 86 (as. M.Dobosz).

Żółte kartki: J.Kantor - Ł.Krok.

ULKS: A.Sejud - K.Bajorek, M.Kantor, P.Olchawski, J.Kantor - M.Mokrzycki (88 Z.Gryzło), Sz.Rosiek, K.Baczyński (83 K.Rynkal), D.Wielgus - P.Szambelan, Marek Olszewski (77 M.Dobosz).

Łosoś: D.Świderski - B.Słomka, A.Szkarłat, T.Michalak (62 T.Stanach), M.Czyżycki, R.Nowak (30 M.Faron), D.Górowski, Ł.Krok (75 M.Załubski), M.Maj, A.Grabczyk, T.Bednarek (80 K.Gargula).