Pierwszy raz w tym sezonie przegrywamy na własnym stadionie. Porażkę odnosimy z solidnym rywalem z czołówki, jakim niewątpliwie jest KS Tymbark. W dzisiejszym meczu w naszej drużynie wystąpiło aż 4 debiutantów, którzy po raz pierwszy wystąpili w tym sezonie na boiskach V ligi.Zobacz zdjęcia z meczu!

Problemy kadrowe, to nasza bolączka przed tym meczem. Z powodu iż mecz rozgrywany był w środku tygodnia nie mogło wystąpić wielu graczy. Zabrakło w dzisiejszym meczu Artura Sejuda oraz Krzyśka Bajorka – obaj zawieszeni za nieszczęsne czerwone kartki z meczu z Podegrodziem. Praca, kontuzje i inne powody zatrzymały Damiana Główczyka, Szczepana Rośka, Jaśka Kantora, Marcina Kantora zaś tylko na drugą połowę zjawił się Marek Olszewski. Jednak „Olsza” w tym meczu rozegrał zaledwie 20 minut, ponieważ został szybko wyrzucony z boiska po dwóch żółtych kartkach.Po raz pierwszy w tym sezonie na boisku V ligi wystąpiło w tym meczu aż 4 graczy!

Naszej bramki bronił Michał Gwóźdź, w podstawowym składzie wystąpił Szymon Obrochta, zaś na boisku zameldowali się po raz pierwszy w tym sezonie Eryk Koczanowicz oraz Krzysiek Kubisz. Wobec tak wielkich osłabień nie mieliśmy zwyczajnie argumentów, aby powalczyć z mocnym Tymbarkiem. Wiele na pewno nadrobiliśmy ambicją. W naszej drużynie sporo było młodzieżowców, najstarszy gracz na boisku to 28 letni Marek Mokrzycki.

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu nie była najlepsza. Korzenna zbudowała sobie jedną klarowną okazję. Wywalczył ją sobie Przemek Szambelan, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił wprost w niego. Po za tym przeważał zdecydowanie Tymbark.

Po jednym z rzutów rożnych pada gol dla gości. Krótkie rozegranie kornera i sprytny strzał Czaji z ostrego kąta. Piłka idealnie wpada pod poprzeczkę za plecy naszego bramkarza. W okolicy 32 minuty Tomasz Kurek wykorzystuje nieporozumienie naszej defensywy, następnie w sytuacji oko w oko z naszym golkiperem posyła piłkę w dłuższy róg bramki i mamy już 2:0.

Na drugą połowę melduje się Marek Olszewski, który zmienia niewidocznego dziś grającego w środku pomocy Dominika Wielgusa. Marek na płycie spędza tylko 20 minut, szybko łapie dwie niepotrzebne żółte kartki i wylatuje z boiska, osłabiając nasz zespół, do tego nie zagra w kolejnym spotkaniu.

Co ciekawe nasz zespół w 10-tkę prezentował się lepiej niż grając pełną jedenastką. Nasza drużyna walczyła bardzo ambitnie, przy odrobinie szczęścia i umiejętnościach śmiało mogliśmy się pokusić o bramkę w tym meczu. Najlepsze okazję ku temu miał rzecz jasna nasz napastnik Przemek Szambelan. Mimo naszych śmielszych ataków, to Tymbark nadal naciskał. W kilku sytuacjach ratował nas zwyczajny fart, w innych dobrze dziś dysponowana defensywa lub ratował nas kilkoma świetnymi interwencjami Michał Gwóźdź. Tymbark mimo przewagi nie potrafił trafić nam kolejnej bramki i do końca meczu utrzymał się wynik z pierwszej połowy.

Już w sobotę przed nami kolejny pojedynek, naszym rywalem będzie Orkan Szczyrzyc. Mecz zostanie rozegrany na boisku w Jodłowniku.

ULKS Korzenna - KS Tymbark 0:2 (0:2)

0:1 M.Czaja 11,

0:2 T.Kurek 32.

Żółte kartki: Marek Olszewski x2 - T.Olejarz, T.Kurek, S.Boczoń.

Czerwona kartka: Marek Olszewski 65 (dwie żółte).

ULKS: M.Gwóźdź - M.Mokrzycki, P.Kaczmarek, P.Olchawski, J.Szeliga - D.Wielgus (46 Marek Olszewski), K.Rynkal (60 K.Kubisz), K.Baczyński, Sz.Obrochta (50 E.Koczanowicz), M.Dobosz - P.Szambelan.

Tymbark: P.Zawada - T.Olejarz, M.Wojtasiński, D.Porębski, S.Boczoń, D.Kurczab, D.Miśkowiec (72 P.Czech), T.Sułkowski, D.Porębski, T.Kurek (80 K.Majerczyk), M.Czaja (80 M.Hochoł).

Sędziował: K.Budnik (KS Nowy Sącz).