To był niesamowity mecz! Ten kto dziś nie przyszedł na mecz juniorów ULKSu może żałować. Na stadionie w Korzennej obyło się bowiem niezwykły spektakl którego bohaterami byli gracze obydwóch drużyn a głównymi bohaterami Daniel Cygnarowicz i Artur Wielgus. Zobacz zdjęcia z meczu!

Tak! To bramkarz ULKSu w dzisiejszym meczu zasłużył na miano najlepszego zawodnika. To co czynił dzisiaj w bramce Daniel Cygnarowicz jest niesamowite. Gdyby nie jego świetna postawa ten mecz bardzo ciężko było by nam wygrać. Rzadko się zdarza, aby wygrywając mecz 3:0 golkiper drużyny wygrywającej był bohaterem. Szacun Daniel! Nie zapomnijmy jednak o pozostałych naszych zawodnikach którzy harowali od pierwszej do ostatniej minuty o każdy centymetr na boisku. Zwyciężamy bo mamy świetnego bramkarza, ale również niesamowitego napastnika „Króla Artura”, który miał udział przy każdej z bramek, a dwie strzelił! Ci dwaj gracze jak i pozostali nasi piłkarze dali z siebie wszystko i jest efekt!

Obawialiśmy się bardzo tego meczu, drużyna Kolejarza wsparła się dziś zawodnikami regularnie grającymi w seniorach w A klasie. Zapowiadał się trudny mecz i tak rzeczywiście było. Od początku Kolejarz mocno przycisnął, gracze ze Stróż budowali wiele ciekawych akcji które kończyli strzałami. Na nasze szczęście w naszej bramce był dziś Daniel, ten zawodnik wybijał, łapał, bronił po prostu wszystko. I w beznadziejnej sytuacji kiedy to obronił twarzą i w sytuacji sam na sam i końcami palców, ciągnął po prostu wszystko, a  gdy już nie mógł to ratował go słupek!  Znakomite akcje w tej pierwszej części meczu miała również i nasza drużyna, głównie Paweł Chornowski. Nasz zawodnik nie trafił z 16 metrów praktycznie do pustej bramki, a dosłownie w ostatniej akcji pierwszej części meczu w sytuacji sam na sam z Koszykiem niecelnie go przelobował w idealnej sytuacji. Szkoda tych sytuacji. Do przerwy 0:0.

Na drugą część meczu Korzenna wyszła odmieniona. Kilka ważnych  słów trenera Sejuda w przerwie meczowej poskutkowało. Na placu gry pojawił się Kamil Baczyński, który  wniósł wiele dobrego w poczynania naszej drużyny w tej drugiej połowie. Decydujący moment tego meczu to 10 minut począwszy od 64 minuty. Jednak początek był nerwowy, gdyby nie znowu nasz bramkarz Daniel Cyganrowicz, mogło być różnie. Dwa bardzo groźne strzały z dystansu nasz bramkarz fenomenalnie przeniósł nad poprzeczką.

No i zaczęło się! Pierwszy gol pada po genialnej asyście Zbyszka Gryzły. Nasz gracz z prawej strony boiska zagrał piłkę z rzutu wolnego po ziemi idealnie na nogę Artura Wielgusa. Nasz napastnik zrobił to co powinien i z okolic 14 metrów pakuje piłkę do bramki. Udało się zaskoczyć graczy Kolejarza, którzy spodziewali się górnego dośrodkowania. Oto właśnie chodzi!

Po kilku minutach pada drugi gol. Świetne długie podanie Kamila Baczyńskiego za plecy obrońców. Do piłki dolatuje Artur Wielgus, który widząc wychodzącego bramkarza decyduje się go lobować! Wszystko Artur wykonuje znakomicie i zdobywa swojego drugiego pięknego gola w tym meczu! Szacunek za tą bramkę!

W okolicy 74 minuty w polu karnym ewidentnie faulowany Artur Wielgus. Jedenastkę na gola bardzo pewnie zamienia Kamil Baczyński. I jest już praktycznie po meczu!

Mimo prowadzenia 3:0 Kolejarz nie odpuszczał, nadal musieliśmy się pilnować! Nasza defensywa w końcówce meczu zagrała znakomicie i nie pozwoliła poważnie zagrozić naszej bramce. Zwyciężamy ten mecz z czystym kontem! Niesamowite osiągnięcie naszych juniorów! Powoli, powoli zbliżamy się do baraży o MLJS! Brawo Panowie dla Was wszystkich. Klub z Korzennej jest bardzo dumny z waszych wyników i waszej postawy w każdym z meczów!

Ogromne podziękowania dla wszystkich naszych graczy! Kolejny raz pokazaliśmy niezwykły charakter! Pokazaliśmy, że jesteśmy kompletną drużyną, pełną wiary w swoje umiejętności, konsekwentną – po prostu świetną ! Chyba nikt w tej lidze, nie zasługuje na udział w tych prestiżowych rozgrywkach jakim niewątpliwie będą baraże tak jak my! Skorzystajmy z tej szansy i zróbmy wszystko aby tam zagrać! Jednak jeszcze spokojnie, do końca rozgrywek jeszcze kilka meczy.  W przyszłym tygodniu czeka nas maraton, mecze rozgrywać będziemy co 2 dni, trzeba przetrwać ten trudny okres! Liczymy na kolejne punkty! Do boju ULKS!

ULKS Korzenna - Kolejarz Stróże 3:0 (0:0) [JS]

1:0 A.Wielgus 64 (as. Z.Gryzło),

2:0 A.Wielgus 68 (as. K.Baczyński),

3:0 K.Baczyński 74 (z rzutu karnego).

Żółte kartki: D.Jasiński, D.Dynda x2, M.Matusik.

Czerwona kartka: Dawid Dynda 83 (konsekwencja dwóch żółtych).

ULKS: D.Cygnarowicz - T.Kuzera, Ł.Kuzera, K.Grzabel (29 J.Kapała), P.Kaczmarek - Z.Gryzło (88 K.Koralik), Sz.Gruca, D.Widlak (46 K.Baczyński), D.Wielgus - A.Wielgus, P.Chronowski (60 K.Krasiński).

Kolejarz: K.Koszyk - K.Iwaszko, M.Matusik, M.Pabisz (26 M.Zięba), D.Jasiński, A.Przetacznik (46 P.Chronowski), D.Dynda, K.Mężyk, M.Lachur, M.Oleksy, M.Romanek.