Tak! Stało się! Korzenna świętuje! Po całym sezonie ciężkiej pracy nasi juniorzy na kilka kolejek przed końcem sezonu gwarantują sobie udział w barażach o MLJS! Tym samym zostają oni mistrzami I ligi juniorów starszych! Historyczny moment w naszym klubie! Zobacz zdjęcia z meczu!

Wszystko dzięki zwycięstwu w meczu 22 kolejki na boisku Heleny w Nowym Sączu! Szampany wystrzeliły po ostatnim gwizdku sędziego, chociaż o zwycięstwo drżeliśmy do ostatniej minuty!

Kadra naszych juniorów w tym meczu była dość mocno osłabiona, wszystko przez choroby i mecz seniorów, na szczęście mamy wielu młodych zawodników na których można liczyć! Mało tego Ci młodzi zawodnicy wchodzą na boisko i radzą sobie znakomicie niejednokrotnie rywalizując na boisku ze starszymi, z najlepszymi w tej lidze i w najważniejszych meczach!

Mecz z Heleną nie był łatwym pojedynkiem, jednak kolejny raz zagraliśmy bardo konsekwentnie, staraliśmy się grać piłką i rozgrywać akcje od tył. Solidnie znowu zagraliśmy w defensywie a z przodu mieliśmy niezawodnego Artura Wielgusa – bohatera tego meczu, autora dwóch bramek. To właśnie ten zawodnik w okolicach 18 minuty wyprowadził nas na prowadzenie.  Dzięki tej bramce grało się nam lepiej, spokojniej mogliśmy zmierzać po upragnione zwycięstwo! Łatwo nie było,  Helena również miała swoje okazję, po jednym ze strzałów obili słupek naszej bramki. Więcej sytuacji jednak miała Korzenna, wyróżniającym dobitnie się zawodnikiem był Dawid Widlak. To właśnie ten gracz decydował się na świetne uderzenia z dystansu, niewiele zabrakło a Dawid mógł zdobyć gola!

Do przerwy utrzymało się jedno bramkowe prowadzenie ULKSu. Kontrolowaliśmy mecz podobnie jak i w pierwszej części gry. Do pełni szczęścia potrzebowaliśmy drugiego gola! Po kilku próbach w końcu się udało! Świetne długie podanie Dawida Widlaka i sam na sam z bramkarzem wychodzi Artur Wielgus, nasz napastnik ogrywa golkipera Heleny i pakuje piłkę do pustej bramki z bliskiej odległości! 2:0!!

Staraliśmy się do końca meczu nie stracić bramki aby nie wprowadzać nerwowości. Dość się to nam nawet udawało aż do ostatniej minuty, kiedy to nie fortunną interwencją popisał się nasz golkiper. Niestety Daniel zamiast piąstkować trudną piłkę zdecydował się ją łapać, futbolówka wypadła mu z rąk z czego skorzystał napastnik Heleny i umieścił futbolówkę w bramce. Na nasze szczęście mieliśmy zapas bramkowy! Po kilku chwilach sędzia zakończył te zawody!

Euforia w szeregach naszej drużyny!! Wystrzeliły korki od szampanów! Mamy to! Mamy upragnione baraże! Już nikt i nic nam nie przeszkodzi w tym aby spełnić jedno ze swoich marzeń!  Ogromne podziękowania dla wszystkich naszych graczy, dla całej solidnej drużyny! Klub ULKS Korzenna jest niesamowicie dumny! Na grubsze podsumowania, podziękowania przyjdzie czas. Jeszcze trzeba dokończyć trwający sezon i w spokoju przygotować się do baraży!

Helena Nowy Sącz - ULKS Korzenna 1:2 (0:1)

0:1 A.Wieglus 18 (bez asysty),

0:2 A.Wielgus  70 (as. D.Widlak),

1:2 Helena 90.

Żółta kartka: A.Wielgus.

ULKS: D.Cygnarowicz - T.Kuzera, Ł.Kuzera, J.Kapała, K.Grząbel - Z.Gryzło, Sz.Gruca, K.Koralik (80 M.Kantor), D.Widlak - A.Wielgus (90 Sz.Szczerba), K.Krasiński.

Sędziował: J.Horowski (KS Nowy Sącz).