Mistrzowie idą za ciosem! Mimo sporego osłabienia naszej drużyny - Korzenna zwycięża z vice liderem tabeli Skalnikiem Kamionka Wielka. Tym samym powiększa nad nim przewagę i pokazuje kto w tym sezonie bezapelacyjnie rządził! Bohaterem dzisiejszego pojedynku został Paweł Chronowski. Zobacz zdjęcia z meczu!

Do tego spotkania obydwie ekipy podeszły na luzie, Korzenna zapewnione miała już pierwsze miejsce w tabeli, zaś Skalnik miał zapewnione vice mistrzostwo! Więc dziś na boisku w Korzennej spotkały się dwie najlepsze ekipy I ligi juniorów starszych! W szeregach naszych juniorów brakło takich zawodników jak Patryk Kaczmarek, Artur Wielgus, Zbigniew Gryzło oraz Kamil Baczyński, wszyscy z nich wystąpią w popołudniowym pojedynku z Olimpią Pisarzowa! Z powodów osobistych zabrakło również świetnego Dawida Widlaka. wakość naszej drużyny bez tych kilku graczy diametralnie spadła, mimo to nie daliśmy się bardzo dobrej ekipie z Kamionki! Szczęście, że po problemach zdrowotnych do grania wrócił Paweł Chronowski, bez tego zawodnika nie wygralibyśmy dziś. Paweł pokazał i udowodnił jakim jest niezwykle cennym naszym zawodnikiem!

Już w pierwszych minutach tego meczu wpadły dwie bramki! Szybko wynik otworzył Skalnik, który zaskoczył nas po jednym z rzutów rożnych. Kiepsko pokryty zawodnik gości pakuje nam głową piłkę do bramki z kilku metrów! Odpowiedź Korzennej była błyskawiczna! Błąd stoperów Skalnika, którzy nabijają się nawzajem i na czystą pozycję wychodzi Paweł Chronowski! Nasz napastnik w sytuacji sam na sam z bramkarzem świetnie uderza pod poprzeczkę, futbolówka po rękach bramkarza wpada do bramki! Szybko mamy 1:1.

W tej pierwszej połowie jeszcze wpadły dwie bramki, najpierw po świetnej szarży lewą stroną boiska i błędzie naszej obrony, gracz ze Skalnika pakuje nam bramkę. Zaś po kilku minutach odpowiada Korzenna! Świetne dośrodkowanie z prawego skrzydła Pawła Chronowskiego idealnie na głowę Irka Zająca. Nasz gracz, który po raz pierwszy w tej rundzie wystąpił w meczu ligowym, zdobywa piękną bramkę głową. Wygrywa on pojedynek w polu karnym z defensorem Skalnika i pakuje piłkę tuż obok interweniującego bramkarza! Brawo Irek!

W drugiej części meczu Skalnik przeważał, mocno byliśmy momentami zepchnięci do defensywy. Nie da się ukryć, że mieliśmy momentami dużo szczęścia, ratował nas nawet słupek w beznadziejnej sytuacji. Korzenna nastawiła się przede wszystkim na grę z kontry, szalenie niebezpieczny był Paweł Chronowski. Przegrał on najpierw pojedynek sam na sam z golkiperem Skalnika, a kilka minut później w końcówce meczu został on sfaulowany w polu karnym! Jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany - czyli znakomity, bohater Paweł Chronowski! Mamy 3:2 i nie dajemy już sobie wydrzeć tego zwycięstwa do końca!

Brawo Korzenna! Lider pokazuje swoją siłę, szczególnie siłę zmienników. Udowadniamy, że mamy szeroką, solidną kadrę! Jak trzeba to można liczyć i na rezerwowych, którzy świetnie sobie radzą! Nasz dorobek w tabeli wygląda imponująco! Mamy już zdobyte 50 punktów! Szacunek Korzenna! Brawo Mistrzowie!

Korzenna - Skalnik 3:2 (2:2) [JS]

1:0 Skalnik 2,

1:1 P.Chronowski 3 (bez asysty),

1:2 Skalnik 20,

2:2 I.Zając 30 (as. P.Chronowski),

3:2 P.Chronowski 86 (z rzutu karnego).

Żółte kartki:  D.Kopeć, K.Gruca.

ULKS: D.Cygnarowicz - T.Kuzera, Ł.Kuzera, K.Grzabel, J.Kapała (58 M.Kantor) - Sz.Gruca, D.Wielgus, K.Koralik, I.Zając (70 B.Oleksyk) - K.Krasiński, P.Chronowski (90 Sz.Szczerba).

Skalnik: 1 Jakub Pazgan - 19 Karol Gruca, 5 Bartosz Jasiński, 15 Łukasz Jasiński, 6 Daniel Kopeć (13 Robert Dobosz (85'), 9 Dawid Kruczek, 7 Michał Kruczek. 14 Tomasz Morański, 10 Waldemar Nowak, 11 Kamil Poręba (2 Tomasz Tokarczyk (85'), 8 Kacper Wójtowicz.