Korzenna robi spory krok w walce o utrzymanie! Po niezwykle ciekawym meczu i po pięknej bramce Seweryna Michalika w końcówce meczu pokonujemy 1:0 jednego z potentatów tej ligi Olimpię Pisarzowa! Zdobywamy niezwykle cenne dla nas 3 punkty, po bardzo trudnym pojedynku!Zobacz zdjęcia z meczu!

Kolejny raz nasza drużyna zagrała niezwykle ambitnie i mimo tego, iż byliśmy na papierze skazywani na porażkę z walczącą o awans do IV ligi Olimpię, pokazaliśmy kolejny raz, że Korzenna jak chce to potrafi zwyciężyć z każdym!

Faworyzowana Pisarzowa wiodła prym w tym meczu, Olimpia starała się budować zgrane akcje, jednak nie za dużo im wychodziło dzięki świetniej postawie naszych pomocników i obrony a przede wszystkim dzięki pewnemu w bramce jak zwykle Arturowi Sejudowi.

Korzenna nastawiła się przede wszystkim na grę z kontry i mimo przewagi optycznej graczy Olimpii to Korzenna miała klarowniejsze okazje. Dwukrotnie w tej pierwszej połowie sam na sam z bramkarzem wyszedł Mateusz Dobosz. Raz fatalnie przestrzelił, drugi raz przegrał pojedynek z bramkarzem Olimpii Janem Bastą. Powinniśmy spokojnie już w tej pierwszej części meczu prowadzić!

Druga część meczu wyglądała podobnie jak i pierwsza. Z minuty na minutę w szeregach Olimpii zaczęła pojawiać się coraz większa nerwowość. Nerwy puszczały praktycznie wszystkim zawodnikom na boisku jaki sztabowi na ławce rezerwowych, arbiter co chwila karał ich żółtymi kartami. Najpierw z ławki rezerwowych wyrzucony na trybuny został trener Olimpii Dariusz Łukasik, zaś w 75 minucie z boiska wyrzucony został Paweł Kociołek.

Olimpia sama zaczęła sobie utrudniać co skrzętnie wykorzystała Korzenna! Już w okolicy 75 minuty mogliśmy wyjść na prowadzenie. Jednak sytuację sam na sam z bramkarzem przegrał Seweryn Michalik. Jednak kilka minut później nasz gracz rehabilituje się za poprzednią zmarnowaną akcję!

W okolicy 82 minuty kapitalną akcję przeprowadza Seweryn Michalik. Na wysokości budki rezerwowych gospodarzy ogrywa defensora Olimpii następnie decyduje się oddać niesygnalizowany strzał z okolic 20-25 metrów z ostrego kąta! Futbolówka szybuje idealnie pod poprzeczkę zaskoczonego Basty! Cudowny, niezwykle ważny gol Seweryna! Po tym trafieniu Seweryn tonie w objęciach swoich kolegów! Do końca spotkania nie pozwalamy sobie wydrzeć tego prowadzenia i po ostatnim gwizdku sędziego triumfujemy w tym spotkaniu!

Mimo zwycięstwa i zdobyczy punktowej, to w dalszym ciągu musimy szukać punktów. Aby utrzymać się w lidze okręgowej, jeszcze trzeba zapunktować i cały czas liczyć na porażki drużyn z którymi rywalizujemy o utrzymanie. Niezwykle ważne będą najbliższe mecze!

Podziękowania dla wszystkich zawodników, za walkę, oddanie dla naszego klubu! Przede wszystkim dziękujemy Sewerynowi Michalikowi, za kolejną bramkę dającą punkty! Brawo Seweryn, brawo Korzenna!

ULKS Korzenna - Olipmia Pisarzowa 1:0 (0:0)