Kiepsko zaczyna wyglądać nasza sytuacja w ligowej tabeli. Na dwie kolejki przed końcem zmagań znajdujemy się tuż tuż nad strefą spadkową i niestety do końca będziemy drżeć o utrzymanie. Dziś przegraliśmy 2:0 w odległym Waksmundzie w bardzo ważnym meczu. Zobacz zdjęcia z meczu!

Mecz w Waksmundzie nie był zbyt porywającym widowiskiem,  spotkały się bowiem dwie przeciętne drużyny z dolnej części tabeli. Korzenna w tym spotkaniu była oczywiście mocno osłabiona.  Szkoda bo byli byśmy w stanie zwyciężyć w tym meczu, gdyby nasza kadra wyglądała jak należy.

A tak to Huragan miał większą przewagę w tym meczu, chociaż jako pierwsza to Korzenna mogła zdobyć bramkę. Po pięknej akcji prawą stroną Kamila Baczyńskiego, jego dośrodkowanie mógł zamknąć Emil Włodarz, zabrakło centymetrów.

W tej pierwszej części kilka groźnych akcji przeprowadził Huragan, gracze gospodarzy obijali naszą poprzeczkę, a po jednej z akcji wpada przypadkowa bramka. Z dośrodkowania z prawej strony Maksymiliana Potoczaka wychodzi strzał, który zaskakuje naszego bramkarza. Piłka niestety przypadkowo  wpada do naszej siatki, ten mecz na pewno wyglądałby inaczej, gdyby nie padł ten gol. Do przerwy Huragan z Korzenną prowadził 1:0.

W drugiej połowie gra wyglądała podobnie. Obydwie drużyny miały po kilka sytuacji, a jedną z nich wykorzystał gracz Huraganu. Strzelił on gola w okolicy 68 minucie. Bratłomiej Mroszczak znalazł się sam na sam z naszym bramkarzem i uderzył bardzo nieszablonowo i technicznie na bramkę zaskoczonego Artura Sejuda.

Korzenna próbowała odrobić bramki, mieliśmy nawet stuprocentowe sytuacje, ale dziś byliśmy po prostu za słabi na lepszy tego dnia Huragan. Mimo wszystko podziękowania dla wszystkich graczy którzy dziś walczyli na boisku w Waksmundzie.

W dwóch ostatnich meczach zagramy o być albo nie być w okręgówce. Zmierzymy się Hartem Tęgoborze i Ogniwem Piwniczna Zdrój.  Może okazać się, że zwycięstwo w jednym z dwóch meczy może nie dać jeszcze pewnego utrzymania. Zepsuliśmy sobie koniec tego sezonu, zróbmy wszystko aby zwyciężyć w tych dwóch ostatnich meczach. Najpierw poważniej jak dotąd podejdźmy do meczu z Hartem.

Huragan Waksmund - ULKS Korzenna 2:0 (1:0)

1:0 M.Potoczak 28,

2:0 B.Mroszczak 68.

Zółte kartki: Zubek - Dobosz.

Huragan: Rejczak – J.Waksmundzki (72 J.Mroszczak), B.Handzel (88 A.Mozdyniewicz), Maciasz, B.Drożdż – B.Mroszczak, Zubek (55 Cyrwus), M.Handzel, M. Potoczak – P.Zagata (58 T. Mroszczak), W.Zagata.

ULKS: A.Sejud - D.Pociecha, K.Bajorek, P.Olchawski, J.Kantor - D.Wielgus, S.Michalik, K.Baczyński, E.Włodarz (75 D.Szczerba) -  M.Dobosz (58 A.Szczerba), P.Szambelan.

Sędziował: K.Ziaja (KS Nowy Sącz).