Sezon dobiegł końca! W kończącym sezon meczu nasza drużyna zremisowała na boisku w Łomnicy Zdrój z Ogniwem Piwniczna 2:2. Po spotkaniu mieliśmy lekki niedosyt, ponieważ byliśmy dziś drużyną lepszą i stworzyliśmy sobie więcej sytuacji bramkowych od rywali.Zobacz zdjęcia z meczu!

Ogniwo w tym meczu grało o utrzymanie, Korzenna zaś walczyła nawet o 8 miejsce w tabeli. Graczom gospodarzy, remis w tym meczu dawał utrzymanie przy porażce Harta z Szaflarami. Ogniwo drżało w do końca, nasłuchiwali wieści z Tęgoborzy i walczyli do ostatniego gwizdka aby utrzymać chociaż wynik remisowy. Bardzo nie wiele zabrakło a skarcili byśmy Piwniczną w końcówce tego meczu.

Nasz skład nie był optymalny, zabrakło wielu dobrych piłkarzy. Szansę na grę dostali młodzi gracze w tym dwóch z rocznika 1998 Paweł Chronowski i Zbyszek Gryzło.

W pierwszej połowie przewagę delikatną miało Ogniwo, jednak w drugiej już bezapelacyjnie Korzenna. Szybko wyszliśmy na prowadzenie, po rzucie rożnym dośrodkowanym przez Zbyszka Gryzłę, Mateusz Dobosz ustawiony na krótkim słupku skierował piłkę głową do bramki Ogniwa.

Po kilku minutach powinno być już 2:0, strzał Szambelana na słupek sparował jednak golkiper gospodarzy.

Po upływie kilkunastu minut Ogniwo wyrównuje. Gola trafia były gracz ULKSu – Adam Radzik. Zawodnik Ogniwa znalazł sobie troszkę wolnego miejsca w środkowej strefie boiska i z okolic 25 metrów zdecydował się na strzał. Odziwo uderzenie zaskoczyło naszego bramkarza, któremu bardzo niewiele zabrakło a wybronił by ten strzał. Mimo wszystko błąd naszej obrony, która zbytnio nie przeszkodziła Radzikowi i zdobywa on ładnego gola.

Po kilku minutach Ogniwo wychodzi na prowadzenie. Doświadczony Sławomir Cetnarowski, mając na plecach trzech naszych graczy wywalczył rzut rożny. Na tyle cenny, że zakończony bramką. Dośrodkowanie Radzika z rzutu rożnego, nie pilnowany Filip Malik z kilku metrów głową kieruje futbolówkę do naszej bramki.

Do przerwy wynik 2:1 dla Ogniwa. Na drugą połowę trener przeprowadza jedną zmianę. Młodego Pawła Chronowskiego w linii ataku zmienia Albert Szczerba.

Przewaga Korzennej z minuty na minutę zaczyna rosnąć. Już no początku pierwszej połowy P.Szambelan marnuje znakomitą okazję do wyrównania. W kolejnych minutach dobre okazje ma A.Szczerba, P.Szambelan i A.Wielgus. Wszystkie uderzenia minimalnie niecelne.
W końcu udało się wyrównać, strata w środku pola Adama Radzika, piłkę odzyskuje Korzenna, trafia ona do Artura Wielgusa a ten podaje do Alberta Szczerby. Nasz Prezes ogrywa S.Cetnarowskiego i z okolic 20 metra decyduje się na uderzenie. Futbolówka szybuje pod poprzeczkę zaskoczonego bramkarza! Mamy wyrównanie! W końcówce tego meczu zasługiwaliśmy jeszcze na rzut karny, obiliśmy poprzeczkę, sędzia nie odgwizdał kilka rzutów wolnych pod polem karnym gospodarzy.

Robiliśmy co mogliśmy aby w końcówce tego meczu zdobyć zwycięską bramkę. Jak się później okazało dzięki takiej bramce przeskoczylibyśmy w tabeli o 2 miejsca. A tak mecz zakończył się remisem 2:2 i zostaliśmy na 11 miejscu w tabeli! Przy spadku trzech drużyn Ogniwo utrzymało się w okręgówce.

Podziękowania dla naszych wszystkich graczy za włożone serce w ten mecz! Brawo za walkę i za ambicje!  Na podsumowanie całego sezonu przyjdzie jeszcze czas! W następną sobotę zapraszamy wszystkich na symboliczne „zakończenie”, odbędzie się ono po kończącym zmagania meczu juniorów starszych w barażach!