Świetny wynik osiągnęli dziś nasi seniorzy w wyjazdowym meczu w deszczowej Mszanie Dolnej. Zmierzyliśmy się dziś outsiderem tych rozgrywek Turbaczem – który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Wypadało wygrać, wynik piękny, chociaż swoje świetne sytuacje mieli również gospodarze! Zobacz zdjęcia z meczu!

Spotkanie odbyło się o nietypowej porze, 11 rano w sobotę – tak dotychczas nie graliśmy jeszcze w lidze okręgowej. Wszystko przez uroczystości weselne jednego z zawodników gospodarzy.  Mimo wczesnej pory nasza kadra wyglądała w tym meczu bardzo dobrze.

Rozpoczęliśmy to spotkanie świetnie! Już po upływie 15 minut prowadziliśmy aż 3:0! Pierwszego gola zdobył po błędzie defensywy rywali - Mateusz Dobosz, pięknym strzałem wykończył on swoją sytuację sam na sam! Ta bramka wyraźnie dodała nam skrzydeł!

Po kilkunastu minutach w przedziale 60 sekund pakujemy rywalowi kolejne dwie bramki! Najpierw na strzał zza pola karnego decyduje się Krystian Koralik. Świetny mierzone uderzenie i piłka wpada tuż przy słupku bezradnego bramkarza gospodarzy. Dosłownie kilka chwil później trafiamy kolejną bramkę. Autorem bramki po najpiękniejszej akcji meczu - znowu Mateusz Dobosz. Wykończył on sytuację sam na sam po pięknej akcji ULKSu! Piłka jak po sznurku przechodziła od Krystiana Koralika do Marka Olszewskiego a następnie do Mateusza Dobosza! Mamy 3:0!

Mimo świetnego wyniku Turbacz przeprowadzał bardzo groźne akcje! Za dużo miejsca dawaliśmy rywalowi dziś na naszej połowie. W kilku beznadziejnych sytuacjach zarówno w pierwszej jak i w drugiej połowie ratował nas nasz golkiper - niezawodny Artur Sejud. Raz gracze Turbacza za sprawą Jana Bardy obili słupek naszej bramki!

„Gwoździa do trumny” zabiliśmy rywalowi w drugiej części meczu. A konkretnie w 56 minucie. Wtedy to na kolejny strzał z za 16-tki z pierwszej piłki zdecydował się Krystian Koralik! Nieprzyjemna piłka zaskoczyła zasłoniętego bramkarza i wpadła do siatki! Drugi gol bardzo dobrze grającego Krystiana Koralika!

Do końca spotkania kontrolowaliśmy wydarzenia. Im bliżej końca meczu tym bardziej lało nad stadionem w Mszanie Dolnej. Deszcz skutecznie przeszkadzał jednym jak i drugim w budowaniu składnych akcji.  Obiektywnie patrząc Turbacz w dzisiejszym meczu zasługiwał na chociażby jedną bramkę. Jednak nasz zespół kolejny raz nie pozwolił sobie wbić piłki do bramki!

Na pochwałę zasługują sędziowie dzisiejszego meczu na czele z sędzią głównym Panem Krzysztofem Majewskim. Młody dobrze rokujący arbiter, dający pograć w piłkę! Tak trzymać!

Ogromne podziękowania dla całej drużyny za włożone sporo wysiłku w ten mecz! Teraz przed nami niezwykle ważny pojedynek z Łososiem! Trzeba podtrzymać dobrą serię, pokonać Łosoś i przeskoczyć kolejnego rywali w tabeli! Idziemy powoli do góry! Brawo! Do boju ULKS!

Turbacz Mszana Dolna - ULKS Korzenna 0:4 (0:3)

0:1 M.Dobosz 5 (as. M.Olszewski),

0:2 K.Koralik 12 (as. M.Dobosz),

0:3 M.Dobosz 14 (as. M.Olszewski),

0:4 K.Koralik 56 (bez asysty).

Żółta kartka dla ULKSu: M.Kantor.

ULKS: A.Sejud - K.Bajorek, A.Szczerba, P.Olchawski, J.Kantor - M.Kantor, D.Wielgus (80 P.Grębski), K.Griński (46 P.Szambelan), M.Dobosz (71 K.Baczyński) - K.Koralik, M.Olszewski.

Sędziował: Majewski (KS Nowy Targ).