Drugi mecz naszych juniorów w rundzie wiosennej już za nami! Po bardzo ciekawym spotkaniu nasi zawodnicy pokonali nieznacznie na własnym boisku w Korzennej bardzo ambitną ekipę z Rytra 4:3. Warto było pofatygować się na stadion by oglądnąć ten ciekawy mecz!Zobacz zdjęcia z meczu!

Nasza drużyna była faworytem tego spotkania, Poprad bowiem przez cały sezon boryka się z problemami kadrowymi. Ich trener często musi stawiać na młodych, a jak braknie młodych to i ciężko nieraz pozbierać 11 i pojechać na mecz. Dziś w Korzennej wstawili się składzie 12 osobowym, drużyna była wzmocniona kilkoma graczami którzy wystąpili już wiele razy na boiskach 4 ligi!

Nasza drużyna dziś nie mogła skorzystać z zawodników którzy występować będą w sobotnim meczu w seniorach! Wobec tego zagrali inni, dziś w meczu z Rytrem wystąpiło dwóch debiutantów! Po raz pierwszy w drużynie juniorów wystąpił nasz bramkarz Szymon Szczerba oraz Przemek Rosiek i Patryk Stawiarski! Szansy nie dostał będący na ławce rezerwowych Artur Kois!

Mecz miał ciekawy przebieg, Korzenna wychodziła na prowadzenie, a Rytro w miarę możliwości odrabiało starty. Dzięki temu do ostatniego gwizdka w tym meczu było nerwowo i emocjonująco!

Wszystko zaczęło się od poważnego klopsa doświadczonego jak na juniora błędu bramkarza Popradu Rytro, Mateusza Dugosza. Z za połowy piłkę w pole karne wrzucił Łukasz Kuzera, futbolówka miała zostać skierowana w pole karne, jednak z tego wrzutu wyszedł strzał. Futbolówka zaskoczyła nieporadnie interweniującego golkipera gości i wpadła do bramki!

Kilka minut później drugą bramkę dołożył Konrad Krasiński, przeprowadził on piękną indywidualną akcję i wykończył ją soczystym strzałem z okolic 16 metrów.

Do przerwy utrzymał się wynik 2:0 dla ULKSu, Rytro próbowało niesmiało atakować, ale widać było, że rozkręcali się z minuty na minutę!

Na początku drugiej połowy Rytro w końcu dopięło swego i szybko wyrównali wynik tego meczu po dwóch bramkach Adraian Tomasika.  Nie da się ukryć, że przy obydwóch trafieniach nasz golkiper mógł się zdecydowanie lepiej zachować. Nie był to wyborny mecz bramkarzy.

Korzenna się nie poddawała i po pewnym czasie znowu wyszła na dwu bramkowe prowadzenie. A to wszystko za sprawą Pawła Chronowskiego. Najpierw nasz zawodnik sprytnie wywalczył rzut karny. Następnie bardzo  ładnie i pewnie go wykorzystał. A po kilku minutach zdobył czwartą bramkę. Dobił on piłkę do bramki po tym jak golkiper gości odbił świetne uderzenie Konrada Krasińskiego. Dobrze graliśmy w tym meczu, oddawaliśmy sporo strzałów, szczególnie niebezpieczne były próby Dawida Widlaka czy Konrada Krasińskiego.

Na kilkanaście minut przed końcem meczu Poprad strzelił nam jeszcze jednego gola i znowu zrobiło się nerwowo! Do końca meczu drżeliśmy o zwycięstwo w tym meczu! Jednak udało się już nie stracić gola i zwyciężyć!

Podziękowania dla wszystkich naszych juniorów za dobry mecz! Łatwo nie było, ale pokazaliście charakter i zwyciężyliście! Brawo! Już w niedziele kolejny mecz! Tym razem gramy na wyjeździe z Grodem Podegrodzie!

ULKS Korzenna - Poprad Rytro 4:3 (2:0) [JS]

1:0 Ł.Kuzera 20 (z rzutu wolnego),

2:0 K.Krasiński 31 (as. K.Płachta),

2:1 A.Tomasiak 46,

2:2 A.Tomasiak 57,

3:2 P.Chronowski 61 (z rzutu karnego),

4:2 P.Chronowski 76 (bez asysty),

4:3 K.Kołbon 83.

Żółta kartka: P.Rosiek - D.Barnach.

ULKS: Sz.Szczerba - Ł.Kuzera, K.Grząbel, J.Kapała, A.Szeliga (75 M.Kantor) - Sz.Gruca, D.Widlak, K.Koralik (60 P.Rosiek), K.Płachta (46 P.Stawiarski) - K.Krasiński, P.Chronowski (90 D.Matusik).

Poprad: 28 Mateusz Długosz - 17 Dawid Barnach, 3 Adrian Berstling, 7 Szymon Dziedzina, 11 Arkadiusz Janikowski, 16 Kacper Kołbon, 15 Karol Poczkajski (4 Karol Rams (65'), 6 Rafał Poczkajski, 13 Kacper Pustułka, 10 Ireneusz Tokarczyk, 9 Adrian Tomasiak.